Dna onarıcı yeni nesil ürünlerle kombine korunma

KOMBİNE KORUNMA ile ESKİ DOST DÜŞMAN OLMAZ,

Güneşlenmeyi evvelce sıhhat kaynağı sanırdık. Lakin güneş bugün bizlere eskisinden farklı davranıyor. Delinen ozon katmanı nedeniyle daha fazla UV atmosfere giriyor ve canlılara eskisine nazaran daha çok ziyan veriyor.

Evvelce yalnızca yazın korunmayı kâfi sanırdık. Artık kışın bile korunmak zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Evvelce sırf açık havada iken direkt güneş ışınlarından korunmaya çalışırdık, artık kapalı ofis yerlerinde bile UV kaynakları bizi yakından etkiliyor, biliyoruz.

Bugünlerde yaza girmenin sevinci içimizi doldururken, dışarıdan ise güneş parlak ve sıcak ışınları ile vücudumuzu yalıyor.

Neyse ki güneşin yaşlandıran, yıpratan ziyanlı tesirlerini azaltmak için kullandığımız güneş koruyucular var. Güneş koruyucular hakkında bilgilerimiz de yıllar içinde değişti. Muhafaza faktörü arttıkça daha çok korunduğumuza inanırken, koruyuculuğun SPF ile paralel artmadığını gördük.

Öteki yandan filtrelerin içerikleri ile ilgili bilinmeyenleri de vakitle öğrendik. Kimyasal filtrelerin hormon reseptörleri ile etkileştiği ve anne sütüne geçtiği ortaya çıktı. Uluslar ortası Kanser, Androloji ve Toksikoloji mecmualarında bu mevzuda çıkan yazıların bir kısmı basından da duyuruldu. Sonradan kullanıma sunulan fizikî filtreler bu nedenle alternatif yarattı ise de, titanyum ve çinko oksit üzere fizikî filtrelerin de üretilirken nano-partikül olmalarına rağmen, kullanıcıya ulaşana kadar küçük nano-partiküllerin birbirleri ile birleşerek büyük parçacıklar oluşturduğu ve kollayıcı yüzey kaplayıcılığının azaldığı ortaya çıktı. Pekala çaresiz miyiz?

Temel cilt bakımını “Yeni Nesil” cilt bakım eserleri ile yaparsak güneşin zararlarına karşı çaresiz değiliz. Zati nizamlı olarak yapmamız gereken gözetici, yapılandırıcı ve onarıcı “Temel Cilt Bakımı” nı AC-11 içeren “Yeni Nesil” cilt bakım eserleri ile yaparsak, DNA tamiratını destekleyen tesiri, UV filtrasyonu ile birleştiğinde, cilt için koruyuculuk yaklaşık 6 kat artıyor. Buna karşılık AC-11 içeren ACTIVAR üzere bir cilt bakım kremi ile kullanılan daha düşük SPF’li koruyucular sayesinde kimyasal ve hormonal tesir azalır ya da fizikî filtrelerin tesirine katkıda bulunurken, AC-11 içeren ACTIVAR üzere “Yeni Nesil” cilt bakım eseri ile güneş lekesi oluşumu da besbelli olarak azalıyor.

Günümüzde şaşırtan halde yaygın bulunan D Vitamini yetmezliğinin, UV’den çok korunmaya bağlı olduğu düşünülmektedir. Cildimizin D vitamini üretmesine müsaade verecek yeterlilikte UV filtresi ile birlikte DNA tamiratının desteklenmesi üzere kombine hami bir yaklaşım daha inançlı bir tahlil olarak görünüyor. Bu sayede cildimiz, daha fazla D Vitamini üreterek hem erken yaşlarda osteoporoz gelişimine hem de D Vitamini eksikliği ile paralel olan göğüs ve endometriyum kanseri riskine karşı korunmayı en doğal yolla artırabilecektir.

Kış boyunca cilt lekelerini tedavi ettirmeye çalışan pek çok kişinin yaz güneşiyle tekrar lekelenmemek için arayış içinde bulunduğunu göz önüne alırsak, UV filtrasyonu ve DNA tamir dayanağı kombinasyonu ile bir yandan güneşin zararlarından daha fazla korunurken, öbür yandan da D vitamini eksikliğinin yol açtığı sakıncalara karşı da tedbir almış oluruz.

DNA tamiratını artırıcı “Yeni Nesil” cilt bakım eseri ile güneş müdafaa eserlerinin “KOMBİNE KORUNMA”sı sayesinde, yaz uzunluğu kâfi D Vitaminini alırken, cildin kendini doğal müdafaa sistemi olan bronzlaşmaya da müsaade verilecek, hem daha uygun bir bakım hem de daha az yaşlanmak için de aktif bir yardımcı olacaktır. Yeni Kuşak cilt bakım eserleri yalnız çok âlâ bir temel cilt bakımı ve tesirli bir anti-aging tesir sağlamak değil, birebir vakitte onarıcı tesire de sahip olmak için geliştirildiğinden, bilhassa yaşlandıran güneşli yaz günlerinde akıllarda kalması ve yaz boyunca uygulanması cilt sıhhati ve lekelerden korunma için faydalı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir