Kandida; bağışıklık sistemini zayıflatan barsak mantarı

Kandida (Candida albicans) maya formunda bir mantar çeşididir. Bedende denetimsiz bir biçimde fazla çoğalarak, bağışıklık sistemini zayıflatır. Gerilim, antibiyotik kullanımı, şeker tüketimi ve yanlış beslenme mayanın gelişimi için uygun ortam oluşturmaktadır.

Tedaviye direnen birçok kronik hastalığın temelinde kandida yer almaktadır. Hafif hadiseler fark edilip erken tedavi edilirse, kişi gelecekteki birçok problemden korunmuş olur.

Kandida bağırsakların içine tutunarak, ince ve kalın bağırsakta doku hasarına neden olur. Bu hasar olağan gözeneklerin genişlemesine, şimdi tam sindirilmemiş yiyeceklerin bağırsak duvarından geçmesine neden olur. Yiyecek toksinleri kan sirkülasyonuna karışarak yiyecek alerjisi ve duyarlılıklarına yol açarlar. Kandida’sı olan birçok kişi yiyeceklere ve kimyasallara karşı hassaslık geliştirir.
Maya sorunuyla irtibatlı çok fazla belirti keşfedilmiştir: Depresyon, anksiyete, mantıksız dav­ranışlar, sonluluk, ishal, karın bölgesinde gaz, kabızlık, mide ekşimesine bağlı boğaz yanması, sindirimsizlik, kendine gü­ven kaybı, uyuşukluk, migren ağrıları ve hatta akne… Bayanlarda, mesane ve idrar yolunda rahatsızlıklar, tekrarlayan vajinal maya enfeksiyonları, regl öncesi sendromu ve öteki regl zahmetleri, erkeklerde prostatitis Kandida’dan kaynaklanmaktadır.
Çocuklarda Kandida semptomları, hiperaktiviteden, öğren­me bozukluklarına, tekrarlayan kulak enfeksiyonlarından, be­bek bezi kızarıklıklarına, ishal ya da kabızlığa, iştahsızlığa ve uyku bozukluklarına kadar değişiklik gösterir.
Kandida bağışıklık sistemini zayıflatır ve savaşmasını zorlaş­tırır. Ya­kın vakitte açığa çıkan otoimmün hastalıkların birçok, bağı­şıklık sisteminin çok yüklenmesinden ötürü oluşmaktadır. Kandida, kalın bağırsağın enflamasyonu demek olan kolit için de bir ön kuraldır. İnce bağırsağın enflamasyonu olan Crohn hastalığı olaylarında da çoklukla evvel Kandida’nın oluştuğu görülmektedir.
Kandida’yı teşhis etmek ekseriyetle zordur. Kandida’nın varlı­ğı bedeni ona karşı antikorlar üretmeye teşvik ettiğinde, ma­ya saldırıyı geçiştirmek için spor formunu alır. Maya sporları küf sporları üzere çok küçük to­murcuklar halindedir. Senelerce kuluçkada bekler bekler.. Sonra birden Kandida’ya dönüşürler. Kandida mayasının “dallanan” formu, kendisini bağırsak duvarına yapıştırır ve bu duvarın bütünlüğünü parçalamaya başlar. Spor formundaki maya, sert kabuğun altındaki tahıl adedine emsal. Mayanın birden fazla kuluçka devrinde olduğu takdirde, spor­lar bedenin antikor üretmesini tetiklemez. Bu nedenle, serum antikor testi Kandida’yı teşhis edemeyebilir ya da test yalnızca hafif bir hadise olduğu bilgisini verebilir. Meğer gerçekte, Kan­dida çoktan hayli büyük bir koloni oluşturmuş olabilir.

Kandida’nın Biorezonans ile tedavisi:
Biorezonans terapileri ile mayanın ölmesine neden olacak beden şartlarının dengelenmesi ve teşvik edilmesi­ sağlanır. Kandida haftada bir sefer olmak üzere uygulanan birkaç seanslık biorezonans terapisi ile tedavi edilebilir. Sağlıklı bakterilerin yenilenebilecek, gelişebilecek bir ortama kavuşmaları sağlanır. Olağan bağırsak florası korunmuş olur. Tedavi sıra­sında Kandida yok olurken kimi semptomlara neden olabilir. Organizmaları içlerinde zehir taşıdıklarından zarları yırtıldığında toksinler bedene yayılabilir. Maya ölmeye devam ederken, toksinler bağışıklık sistemini daha da zayıflatacağından enfeksiyonlar, alerjiler, kronik hastalıklar ve “kendini yeterli hissetmeme” hali orta­ya çıkabilir. Bu bir güzelleşme krizidir. Toksinler bedenden atıldıktan sonra düzgünleşme başlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir