Saç Sorunlarınıza Çözüm Olarak Hangi Saç Ekimi Uygulamasını Seçmelisiniz?
Saç Sorunlarınıza Çözüm Olarak Hangi Saç Ekimi Uygulamasını Seçmelisiniz?

SAÇ SORUNLARINIZA ÇÖZÜM OLARAK HANGİ SAÇ EKİMİ UYGULAMASINI SEÇMELİSİNİZ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir insanın genç, enerjik ve dinamik görüntüsünün altında elbette birçok faktör yatar. Ancak bu faktörlerde canlı, parlak ve gür bir saç görüntüsünün önemi, kritik kriterler arasında yer alır. Şöyle düşünün ki birçok fotoğraf ve video düzenleyici programda mutlaka saçlarınız ile ilgili bir seçenek yer alır. Saçların gürlüğünü, uzunluğunu, rengini ya da tarzını seçip ayarlayabilirsiniz. Ve muhtemelen bu ayarlamaları yaptıktan sonra karşınıza gelen görüntüdeki size bir hayranlık beslersiniz…

Ne yazıktır ki, biraz da genetik faktörlerden kaynaklı olarak Türk insanın saçları genç yaşlardan itibaren dökülmeye meyil gösterir. Özellikle erkeklerde 20’li yaşların ortalarıyla birlikte saç dökülmeleri başlar ve saçlarda kısım kısım seyrelmeler gözlemlenir. İşte bu yüzden saç ekimi uygulamaları Türkiye’de oldukça popüler uygulamalardır. Hatta saç ekimi gereksinimi yaşayan birçok yabancı hasta da saç ekimi yaptırmak için ülkemizi tercih eder. Bunun başlıca sebebi, duyulan ihtiyaçtan ve yüksek talepten ötürü hem saç ekimi uygulaması alanında geliştirilmiş en son teknolojideki cihazların kullanılıyor olması hem de doktorların bu uygulama alanındaki geniş tecrübeleridir.

“Saç dökülmesinin sebebi sadece genetik faktörler değildir. Bazı yaralanmalar, geçirilen bazı tıbbi rahatsızlıklar, farklı hastalıklar sebebiyle kullanılması zorunlu olan yan etkili ilaçlar, ilerleyen yaş ve stres gibi etkenler de saç dökülmelerine yol açar.”

Saç dökülmesinin önemli faktörlerinden biri genetik yapı olsa da farklı etkenler de saç dökülmelerine yol açabilir. Çeşitli sağlık sorunları, kullanılan ilaçlar, stres, psikolojik rahatsızlıklar ya da yaralanmalar bu etkenler arasında yer alır. Her ne kadar saç sağlığımıza özen göstersek, gerekli bakımları yapsak da bu gibi durumlarda ne yazık ki saç dökülmelerinin önüne geçemeyiz. Saç dökülmesini farkına vardığımız ilk günlerden itibaren bir hekime başvurup tedaviye başlarsak, bu dökülmelerin azalması mümkün. Ancak, aşırı saç dökülmesi olan ve kısım kısım kellik görüntüsüne yol açan dökülmelerde en etkili ve en kalıcı çözümünün saç ekimi uygulamaları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

“Saç ekimi uygulamaları kesinlikle kişiye özel olarak planlanmalı ve gerekli şartları sağlayan hastane veya klinik ortamlarda işlemler gerçekleştirilmelidir”

Saç ekimi, toplumda bu uygulamayı yaptıran kişi sayısının fazlalaşması sebebiyle, toplum algısında basit bir uygulama olarak görülmeye başlandı. Ancak her ufak operasyonda dahi olduğu gibi saç ekimi işlemlerinde de hastaların gerekli hassasiyeti göstermesi gerekli.

Saç ekimi, tıp dilinde aslında ufak çapta cerrahi bir operasyon olarak nitelendiriliyor. Saç ekimi yapılırken, daha çok ense bölgesinde bulunan ve dökülmeye karşı dirençli kıl kökleri alınarak, saçların seyrelme gösterdiği bölgeye ekiliyor.

Saç Ekim İşlemi Nasıl Uygulanır?
Saç Ekim İşlemi Nasıl Uygulanır?

“Saç dökülmelerine karşı yapılan saç ekimi uygulamalarında birçok farklı saç ekimi yöntemi bulunuyor. Yöntem seçilirken, hastanın ihtiyaçları doğrultusunda hekimlerin tavsiyeleri ve hastanın isteği göz önünde bulunduruluyor”

Saç ekimi uygulamalarından farklı yöntemler açısından bakıldığında, günümüzde sıklıkla tercih edilen iki yöntem var: FUE Saç Ekimi ve DHI Saç Ekimi

Normal FUE Saç Ekimi İşlemi Nasıl Uygulanır?

FUE saç ekimi yönteminde, öncelikle saçlar mikro motor kullanılarak toplanıyor ve birbirlerinden ayrıştırılıyorlar. Bu işlemden sonra ise ayrıştırılan bu saç kökleri, seyrelme görülen ve ekim gerçekleştirilecek bölgede açılan kanallara manuel şekilde ekiliyor.

Safir FUE Saç Ekimi İşlemi Nasıl Uygulanır?

Safir FUE saç ekimi uygulamasının Normal FUE saç ekimi uygulamasından farkı, ekim yapılacak bölgedeki kanalların metal slit değil de özel safir uçlu bir kalemle açılıyor olmasıdır. Peki, bu özel safir uçlu kalemin farkı nedir? Bu özel safir uçlu kalem, metal slitten ayrıcalıklı olarak, açılan kanalların daha küçük olabilmesine büyük ölçüde imkan sağlıyor. Böylelikle, saç ekimi işlemi neticesinde, hastanın iyileşme süresi daha da kısalmış oluyor. Ayrıca, derideki kabuklanma oranı da bu özel kalemin kullanılması sayesinde çok daha az oranda oluyor.

DHI Saç Ekimi İşlemi Nasıl Uygulanır?

DHI saç ekim, FUE yönteminden biraz daha farklıdır. Özellikle son günlerde fazlaca talep gören, tercih edilen ve etkili sonuçların gözlemlendiği DHI saç ekimi uygulaması, mutlaka bu uygulamayı gerçekten bilen, bilgi ve tecrübe sahibi hekimler tarafından, steril ortamlarda uygulanmalıdır.

DHI saç ekimi yöntemini, FUE saç ekimi yönteminden ayıran en önemli fark, saç ekimi işlemini üç aşamadan iki aşamaya düşüren bir yöntem oluşudur. DHI saç ekiminde sağlıklı ve dirençleri saç köklerinin kullanılması işlemi de seyrelme gözlemlenen bölgeye saçların ekilmesi işlemi de choi denilen medikal bir kalem aracılığıyla gerçekleştirilir. Choi isimli bu medikal kalem ile greftler toplanır ve ciltte herhangi bir kesi ya da kanal açılması gerekmeksizin doğrudan saç ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Aslında DHI saç ekimi yönteminin ismi de buradan gelmektedir: Doğrudan Saç Ekimi (Direct Hair Implantation)

DHI saç ekimi yöntemi, toplum içerisinde tıraşsız saç ekimi yöntemi olarak da biliniyor. Yani, saç ekimi tedavisi süresince sağlıklı saçlarda herhangi bir tıraşlama, kısaltma vs gibi uygulamalar yapılması gerekmiyor. Böylelikle tedavi gören hasta, sosyal yaşantısında bununla ilgili bir problemle karşılaşmıyor ve görsel olarak oluşabilecek sorunların da önüne geçilmiş oluyor.

Ayrıca, üç aşama yerine iki aşamalı bir işlem olması DHI saç ekimi yöntemini tercih eden hastaların zamandan tasarruf etmesini sağlıyor.

Hangi uygulamayı tercih ederseniz edin, saç ekimi işleminden başarılı ve etkili sonuçlar alabilmeniz için alanında bilgi, beceri ve deneyim sahibi hekimlerle, uzman profesyonellerden oluşan bir ekiple, tüm kalite ve hijyen standartlarını sağlamış bir klinikle anlaşmanız kesinlikle şart. 

Siz de sağlığınızdan ödün vermeden hayal ettiğiniz yoğun saç görüntüsüne ulaşmak, acısız, ağrısız ve yan etkisiz şekilde Saç Ekimi uygulamalarından faydalanmak, alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Saç Ekimi yaptırmak ve Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 542 464 74 33 no’yu arayarak Quartz Clinique’e ulaşın ve randevunuzu planlayın..

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

SAÇ SORUNLARINIZA ÇÖZÜM OLARAK HANGİ SAÇ EKİMİ UYGULAMASINI SEÇMELİSİNİZ?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir