adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları tarlusal

Adet Söktürücü İlaç İsimleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları, adetlerinde düzensizlik olan, erken adet olma veya geç adet olma gibi sorunlar yaşayan kadınların, ortak olarak merak ettiği konular arasında kendisine yer bulmaktadır. Sağlık konularının başında gelen hekim tarafından muayene edilip doğru teşhis konularak ilaç yazılması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle adet düzensizliği yaşayan kadınların ilk olarak hekime giderek gerekli muayene ve tahlillerinin yapılması ardından, uygun olan adet söktürücü ilaç isimleri arasında seçim yapılarak tedavi yoluna gidilmesi en doğru olanıdır.

Kesinlikle hiçbir ilaç kulaktan dolma bilgilerle veya, etraftan öneriler ile kullanılmaması gerekir. Özellikle içeriğinde hormon bulunduran adet söktürücü ilaçlar gibi, ilaçlar doktor kontrolü dışında kullanılırsa adetlerin tamamen bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle adet söktürücü ilaçlar hiçbir şekilde gereken muayeneler yapılmadan kullanılmamalıdır.

Adet söktürücü ilaç isimleri aşağıda verilmiştir. Ancak öncelikle bunların içinde neler var ona bakalım. İçeriğinde progesteron hormonu barındıran adet söktürücü ilaçlar; tablet, hap ve adet söktürücü iğneler olmaktadır. Bu tip ilaçları gebelik isteyen kadınların kullanmaması gereklidir. Çünkü eğer adet gecikmesinin nedenleri arasında olan gebelik varsa kullanılan ilaç düşüklere neden olabilmektedir. Bu kadar ciddi sorunların oluşabileceğini düşünüp, buna göre uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaçları ve ilaçları da, doktorun önerdiği biçimde kullanmak gerçekten önem taşımaktadır.

Adet söktürücü ilaçlar alındıktan sonra rahim duvarında baskıya neden olarak adet kanaması başlar, bunu sağlayansa ilacın içeriğinde olan hormonlardır.

Adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları aşağıda maddeler halinde verilmiştir

1-) Lutenyl 5mg tablet fiyatı ve kullanımı

adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları lutenyl

Lutenyl 5mg tablet neden kullanılır

Lutenyl 5mg tablet progesteron eksikliği durumlarında veya progesteron eksikliğine neden olan hastalıklarda tercih edilebilirken, adet düzensizliği şikayetini tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır. Şiddetli, dayanılmaz adet sancılarında östrojen ile birlikte verilebilir.

Lutenyl 5mg tablet fiyatı nedir: 7,85TL dir

2-) duphaston 10mg 20 tablet ilaç

adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları duphaston

Diğer ilaçlarda olduğu gibi duphaston 10mg 20 tableti de doktorunuz nasıl size reçete etmişse, kesinlikle harfiyen uyara kullanın.

Duphaston 10mg 20 tablet hangi hastalıklarda kullanılmakta

  • Endometrioz
  • Şiddetli olan adet ağrılarında
  • Adet düzensizliği tedavisinde
  • Düşük tehlikesinin olduğu durumlarda.
  • Duphaston 10mg 20 tablet fiyatı nedir : 10.80TL dir.

3-) cyclo-progynova draje

adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları cyclo-progynova-draje

Vücutta östrojen hormonunda eksiklik olduğu durumlarda kullanılmakta olup, içeriğinde ki etken maddeyse norgestrel ile estradiol valerat olmaktadır. Sıklıkla östrojen eksikliğine neden olan menopoz ve adet düzensizliklerinin tedavisi için kullanılır.

4-) Tarlusal 5mg tablet

adet söktürücü ilaç isimleri ve fiyatları tarlusal

Tarlusal 5mg tablet doktor tarafından reçete edilerek kullanılır ve kesinlikle reçetede yazan talimatlara göre kullanımı gerçekleştirilmelidir.

Tarlusal 5mg tabletin kullanımı

İlaç bir bardak su ile alınır. Doktorunuz reçetede günde kaç tane alacağınızı belirtmiştir, bu düzenin dışına çıkmayınız.

Tarlusal 5mg tabletin yan etkileri var mı?

Boğazda şişme, nefes darlığı, karın ağrısı ve yüz ile dudaklarda şişmeler oluşursa doktorunuzu bilgilendiriniz.

Talusal 5mg tabeletin yan etkileri arasında toplar damarlarda meydana gelen iltihap bulunmaktadır. Bu iltihaba damarlar oluşan veya akciğerler oluşan kan pıhtısı neden olmaktadır. Ayrıca yüksek ateş, halsizlik, sersemlik, psikolojik bozukluk, depresyon, mide bulantısı, göğüslerde ağrı gibi yan etkiler azda olsa görülebilmekte olup, hastanın bunları yaşaması durumunda doktoruna bilgi vermesi gerekir.

En çok tarlusal 5mg yarattığı yan etkiler uykusuzluk, sinirlilik hali ve halsizliktir.

Tarlusal 5mg adet tabletin fiyatı ise 5,15TL olmaktadır.

Cyclo-progynova draje kullanımı

Bu ilaç doktor tarafında gereken tahlil ve muayeneler yapıldıktan sonra reçete edilmeli ve doktorun söylediği biçimde kullanılmalıdır.

  • Bir bardak su ile yutulur
  • Özellikle ilacı her gün aynı saatte almaya çok özen göstermeye çalışınız
  • Eğer cyclo-progynova draje size adet döneminizde yazılmışsa, adetin 5. Gününden itibaren ilacı kullanmaya başlayın
  • İlaç alınmaya başlandıktan sonraysa 11 gün süre ile beyaz olan tablet alınmalı, 11 günden sonra gelen 10 günlük dönemdeyse açık kahverengi olan tabletten her gün bir adet alınmalıdır. Bu işlemleri yaptığınızda kutu bitecek ve 7 gün ara vereceksiniz. 7 günlük aradan sonra yeni kutuya başlanır. Verilen 7 günlük aranın, 3 veya 4. Gününde adet kanaması başlaması beklenir.
  • cyclo-progynova draje fiyatı ne kadar : 10TL

Adet söktürücü ilaç isimleri (Sıklıkla tercih edilerek reçete edilen)

Adet söktürücü ilaç isimleri arasında en çok kullanılanlar arasında; cyclogest, apranax fort, progestan kapsül, naprasyn cr 750mg 10 tablet kullanılmakta olup doktor tarafından reçete edilmedikçe kullanılmamaldır.

Adet söktürücü ilaçlar vücutta nasıl etki eder ve tedaviyi sağlar?

Yazımızda şimdiye kadar adet söktürücü ilaç isimleri nelerdir? Diye inceledik, fiyatlarına kadar sizler ile paylaştık. Peki bu adet söktürücü ilaçlar vücutta nasıl bir etki yapıyor da, tedavi ediyor?

Adet düzensizliği şikayeti ile doktora başvuran bir kadına öncelikle gereken muayene ve tetkikler uygulanır, ardından en uygun olan adet söktürücü ilaçlardan verilir. Aslına bakarsanız bu ilaçlar, düzensiz olan adetleri şu şekilde tedavi eder; adet döneminin birebir taklit ederler, bütün hormonlar olması gerektiği gibi olur ve adet kanaması başlar.

Adet dönemine genel bir bakış yaparsak, iki ayrı dönemden oluştuğunu görürüz. İlk dönemde östrojen hormonu baskındır, ikinci dönemdeyse progesteron hormonu baskın olur. İşte ikinci dönemde baskın olan progesteron hormonunun azalması adet kanamasının başlamasına nedenidir.

Adet düzensizliği şikayeti yaşayan kadınlara, adet söktürücü ilaçlar reçete edilerek adet dönemi bu ilaçlar ile olması gerektiği gibi olması sağlanır. İlacı alan bir kadının ilk olarak progesteron hormonu almış olur ve ilaç kesildiğinde, progesteron azalarak adet kanamasının başlaması sağlanır. Sıklıkla adet söktürücü ilaç isimleri konumuzda bahsedilen ilaçların kesilmesinden 3 ile 5 gün sonra adet kanamasının gelmesi beklenmektedir.

Bir önceki konumuzda sizlere adet döneminde cinsel ilişkiye girilir mi? Hakkında bilgiler verdik okumanızı tavsiye ederiz.

Lütfen Oylayın
[Total: 3 Average: 4.7]

Adet Söktürücü İlaç İsimleri ve Fiyatları Ne Kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir