Instagram Takipçi Satın Almak Zararlı Mı
Instagram Takipçi Satın Almak Zararlı Mı

Instagram Takipçi Satın Almak Zararlı Mı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram takipçi satın al sitelerinden takipçi almanın pek çok faydası olduğu gibi bazı markalar açısından zararları da olabilmektedir. Özellikle bot takipçi satın almak bireysel hesaplara değil de daha çok firmalara zarar vermektedir. Bu sebeple takipçi satın alınacaksa güvenilir bir site bulmak ve organik takipçi satın almak önemlidir.
SMM Panel ve takipçi satın alma hizmeti sunan özel ajanslar da vardır. Firmalar tek başlarına hareket etmeden sosyal medya yönetiminde uzman kişilerden hizmet satın alarak hem hesabın etkileşimlerini takip edebilirler hem de güvenli bir şekilde takipçi kazanabilirler.
Instagram’da bot takipçi satın almak, bu bot hesaplar tespit edildiği andan itibaren büyük bir güvensizlik ortamının oluşmasına sebep olur ve müşteri kitlesinin azalmasına yol açar. Bu nedenle özellikle firmalar takipçi satın alımı yaparken bot takipçi tercih etmemeli ve güvenilir bir platformdan alışveriş yapmaya özen göstermelidirler.

Takipçi Satın Almanın Dezavantajları

Firma için Instagram takipçi satın al işleminin en büyük dezavantajlarından biri de hedef kitlede meydana gelebilecek olası değişikliklerdir. Instagram bot takipçileri çoğu zaman markaların hedef kitlesini değiştirmesine neden oluyor. Genellikle Instagram Türkiye takipçi ve robot takipçi gönderimi, farklı yöntemler kullanan firmalar tarafından yapılmaktadır.
Bir e-ticaret sitesinin Instagram hesabı üzerinden alabileceğiniz takipçiler dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan insanlar veya robot takipçiler olabilir. Bu, markanızın hedef kitlesinde bir değişikliğe neden olacaktır. İnternet üzerinden ürün satan bir kadın giyim firması olduğunuzu varsayalım. Acentenin Instagram’da takipçi satın almasını kabul ettiğinizde ve takipçileriniz hesabınıza yüklendiğinde takipçiler Almanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde bot hesaplar olabilir. Ayrıca Türk takipçi satın aldığınızda gelecekteki takipçileriniz arasında erkekler de olacaktır.

Instagram takipçi satın al işleminin bir diğer dezavantajı da reklam etkinliğinin azalmasıdır. Çoğu takipçi, genellikle takipçi satıcısı tarafından gönderilen botlardır. Robot takipçiler, hedef kitlenizde değişikliklere neden olabilir ve reklamlarınızın etkinliğini azaltabilir. Robot takipçileri, hedef kitle analizinde kullanılan yaş aralığı, ikametgah, etkileşim, platform gibi birçok faktöre ilişkin verilerde değişikliğe neden olacağından reklam bütçelerini ayarlamak zorlaşır. Bu da reklamınızı hedef kitlenizde olmayan kişilere ulaştıracak ve firmanız zarar görecektir.
Instagram bot takipçi satın almanın dezavantajlarından bir diğeri ise takipçi sayısı ve etkileşim arasındaki orantısızlıktır. Örneğin bir firmaya ait Instagram hesabında 50000 takipçi var fakat bunlardan çok azı gerçek takipçi olduğu için hesabın paylaşımlarına gelen etkileşim neredeyse 1000 civarında kalacaktır. Bu sayılar elbette alınan bot takipçi sayısına göre değişeceğinden belki hiçbir etkileşim olmayabilir. Bu da firmaların güvenirliğini zedeler ve şüpheleri üstüne çeker.

Instagram Takipçi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram takipçi satın al ve SMM Panel hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta güvenilirliktir. Güvenilir bir siteden alışveriş yapıldığına veya güvenilir bir ajansla çalışıldığına emin olunmalıdır. Bot takipçi satın almaktan kaçınılmalı ve organik Türk takipçi satın alınmalıdır. Böylelikle hem hedef kitle Türkler ve Türkiye olarak kalır hem de güvenilirlik açısından sorun yaşanma riski minimuma indirgenir.
Pek çok platform bot takipçi üzerinden işlem yürütür. Bot takipçi paketleri, organik takipçi paketlerinden çok daha ucuz olduğundan insanlar bu paketleri tercih eder fakat bu büyük bir hatadır. Olabildiğince organik takipçi satın alınmalı ve bu takipçiler Türkiye bölgesinde olmalıdır.
Firmalar genellikle ucuza binlerce bot takipçi satın alıp marka adını duyurma niyetinde olduklarından bu işlemlerin zararlarının farkında olmayabilirler. Bu nedenle uzman kişiler eşliğinde takipçi satın alınmalıdır.

Lütfen Oylayın
[Total: 1 Average: 5]

Instagram Takipçi Satın Almak Zararlı Mı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir