Bebek Odaları İçin Koltuk Takımı Tavsiyeleri
Bebek Odaları İçin Koltuk Takımı Tavsiyeleri

Bebek Odaları İçin Koltuk Takımı Tavsiyeleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bebeğinizin odasının konforlu olmasını mı istiyorsunuz? O hâlde bebek odası dekorasyonu konusunda detaylı bir araştırma yapmak zorundasınız. Çünkü hayatınıza renk katan çocuğunuzun odasının tasarımı konusunda birçok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. Gelin bu ayrıntılar arasında yer alan koltuk takımlarına birlikte göz atalım.

Bebek odalarının dekorasyonu konusunda birçok fikrin olduğunu zaten biliyorsunuz. Ancak bebeğinizin odasındaki önceliğiniz konforlu bir alan oluşturmaksa burada sizlere birkaç tavsiyeden bahsetmek istiyoruz.

Bebeğinizin rahatlığı ve sağlığı kadar, sizin de rahatlığınızın ve sağlığınızın büyük önem taşıdığını bilmelisiniz. Bunun için yaşam alanlarınızın konforlu olması büyük önem taşıyor. Bu alanlardan biri olan bebek odasının da bu açıdan konforlu olması gerekiyor.

Birçok ebeveyn bebek odalarının; yatak, gardırop ve çekmeceli dolaptan oluştuğunu sansa da aslında gerçek hiçte böyle değil. Bunu daha iyi anlayabilmeniz için şu soruya yanıt vermenizi rica edeceğiz: “ Bebeğinizin beslenme saatinde nerede oturacaksınız?” Bir bebeğin karnını doyurması dünyadaki en güzel şeydir. Bu açıdan bebeğin rahat ve sakin bir alanda emzirilmesi gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurarak bebeğinizin odasında koltuk takımının bulunması gerektiğini söylemek istiyoruz. Evet yanlış duymadınız. Bebek odaları için de koltuk takımı satın alabilirsiniz. Çünkü çocuğunuzu emzirirken ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir koltuğa ihtiyacınız olacak.

Eğer hem kendiniz için hem de bebeğiniz için konforlu bir alan oluşturmak istiyorsanız, mutlaka koltuk takımlarına yeniden göz atmalısınız.

Bebek Odası İçin Koltuk Takımı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek odası koltuk takımları arasından birine karar verirken şunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır:

Koltuk takımının üretiminde kullanılan ahşabın gürgen veya kayın ağacından olması, ürünün kaliteli olduğunun bir göstergesidir. Ayrıca ürünün üretiminde kullanılan; boya, sünger, astar ve kumaş gibi hammaddelerin standartlara uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede çocuğunuz ve sizin sağlığını olumsuz etkilemeyecek bir koltuk takımına sahip olabilirsiniz.

Bebek odasının metrekaresine göre koltuk takımı ölçüsü belirlenmeli ve diğer parçalara eşit uzaklıkta olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebeğinizin yaralanmasına neden olacak aksesuarlardan ve eşyalardan uzak durmalısınız.

Bebek Odasına Alacağınız Koltuk Takımı Nasıl Olmalı?

  • Bebek odası için tercih edeceğiniz koltuk takımı, çocuğunuzun yaşına, cinsiyetine ve kişisel zevkinize uygun olmalıdır. Ancak bu konuda da işinizi kolaylaştıracak birkaç tavsiyemizi sıralamak istiyoruz:
  • Açık pastel tonlara yönelin
  • Emzirme koltuğunuzu veya koltuk takımınızı pencere kenarından uzak konumlandırmalısınız.
  • Koltukların hemen yanında olmamasına dikkat edin.(Bu durum bebek yatağı veya beşiği için de geçerlidir.)

Bebek Odaları İçin En Uygun Koltuk Takımları Hangileri?

Bebeğinizin odası için koltuk takımı satın almak mantığınıza yattıysa ya da zaten böyle bir fikriniz varsa artık koltuk takımı önerilerimizden bahsedebiliriz:

Sizler adına bu konuda bir ön araştırma yaptığımızda karşımıza Gündoğdu Mobilya’nın bazı koltuk takımı modelleri çıktı. Daha doğrusu bebek odaları için uygun olabileceğini düşündüğümüz koltuk takımı modellerini incelemeye çalıştık. Bu modellerden bazıları şunlardır:

  • Despina Koltuk Takımı
  • Monreal Koltuk Takımı
  • Nirvana Koltuk Takımı

Sizlere koltuk takımı olarak önerebileceğimiz bu modeller haricinde üçlü koltuk modelleri arasından da beğeneceğiniz önerileri vermek istiyoruz.

  • Çırağan Üçlü Koltuk
  • Bade Üçlü Koltuk
  • Zen Üçlü Koltuk

Gündoğdu Mobilya bünyesinde yer alan bu ürünler arasından bebeğinizin odası için en uygun olan koltuk takımını bulabilirsiniz. Ayrıca gardırop ve çamaşırlık gibi parçaları da bulabilirsiniz. Dilerseniz şimdi Gündoğdu Mobilya online mağazasına giriş yaparak bebeğinizin odası için aradığınız koltuk takımlarını bulabilirsiniz.

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Bebek Odaları İçin Koltuk Takımı Tavsiyeleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir