Profesyonel bakım ile cildinizi yenileyin
Profesyonel bakım ile cildinizi yenileyin

Profesyonel Bakım ile Cildinizi Yenileyin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Parlak ve gergin bir yapıya sahip olan cilt, zaman ve dış etkenlerin devreye girmesi ile beraber yıpranmaya başlar. Var olan etkileri ortadan kaldırmak ve çok daha sağlıklı bir cilde sahip olmak içinse Karakucak Klinik uzmanları cilt bakımı Mersin uygulamasın insanlara sunuyor.

Sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, ciltte elastin ve kolajen liflerinin azalması, güneş ışınları gibi durumlar sonucunda cildin görünümünde ciddi anlamda farklılıklar ortaya çıkar. Öyle ki kimi zaman çok genç yaşlardan itibaren ciltte ciddi anlamda yıpranmalar meydana gelir. Pek çok kişi cildine ihtiyaçlarını vermek adına klasik tarzdaki cilt bakımının yeterli olacağını düşünüyor. Lakin yapmış oldukları bu bakım ne yazık ki istenilen etkinin ortaya çıkmasını sağlamaz. Böylesi durumlarda ise devreye profesyonel olarak yapılacak cilt bakımı Mersin uygulaması gelecektir. Sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne sahip olmak isteyen 20’li yaşlarından itibaren herkesin düzenli olarak cilt bakımını profesyonel isimlere yaptırması oldukça önemlidir.

Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır?
Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır?

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Karakucak Klinik bünyesindeki uzmanlar tarafından yapılmakta cilt bakımı Mersin uygulamaları kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Klasik olarak adlandırılan cilt bakımında cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler, peeling ve kremler ile cilde uygulanmaktadır. Peeling yöntemi esnasında cilt dikkatli bir şekilde soyulur. Böylece cildin tazelenmesi sağlanır. Özellikle de genç yaşlardan itibaren bu bakımın düzenli olarak yaptırılması ile beraber cildin daha sağlıklı bir görünüme ulaşması sağlanmış olur. Lakin zamanın ilerlemesi ile beraber cilt yaşlanma eğilimi gösterir ve ölü hücrelerde artış kendini gösterir. Böyle olunca da artık klasik olarak yapılan cilt bakımları tam olarak yeterli gelemeye başlayacaktır. Böylesi durumda ise devreye teknolojik cilt bakımı Mersin uygulaması girecektir. Özellikle de cilt bakımında lazer teknolojisine sahip olan cihazların kullanılmaya başlanması ile beraber etkili tedaviler yapılır hale geldi. Cilt lekeleri, kırışıklıklar, ince çizgiler ve elastikiyet kaybı gibi sorunların tedavisi için teknolojik cilt bakımları uygulanmaktadır. Günümüzde bunun için farklı cihazlar kullanılıyor. Karakucak Klinik uzmanları bu aşamada kişinin cilt yapısını detaylı olarak inceleyerek var olan duruma göre en uygun cilt bakım uygulamasının yapılmasını sağlar.

Gerçekleştirilecek olan cilt bakımı Mersin uygulaması tamamen kişiye özel olarak planlanmaktadır. Dolayısıyla herkesin aynı uygulama ile istediği sonuca ulaşması mümkün değildir. Konu teknolojik cilt bakımı olduğu zaman ilk olarak akla gelen ise Hydrafacial cilt bakımı oluyor. Özellikle de siyah noktalı, akneli ve genişlemiş gözenekli ciltlerde oldukça etkileyici sonuçları ortaya çıkartmaktadır. Bununla beraber kuru ciltlere nem kazandırmak, renk düzensizliklerini ve ince çizgi görünümünü tedavi etmek için de yine bu tedavi tercih edilmektedir. Hydrafacial cilt bakımı genel olarak 4 aşamadan meydana gelir. Uygulama esnasında kullanılan serumlar cildi temizlerken aynı zamanda nem kazanmasını da sağlamaktadır. Her cilt tipine uygun olan bu uygulama esnasında sağlam dokulara hiçbir şekilde zarar verilmemektedir. Seanslar ortalama 20 ila 30 dakika sürmektedir. Yapılacak olan uygulama sırasında vakumla cilt detaylı temizlenir ve sonrasında cilde uygun serum ve vitaminler ile cilt temizlendirilir. Son aşamada da LED ışık tedavisi ile cilt sıkılaştırılır.

Bununla beraber Karakucak Klinik bünyesinde yapılmakta olan cilt bakımı Mersin uygulamaları arasında Jet Peel, Oxygeneo ve Baby Face lazerli cilt bakımı da yine yapılmaktadır. Kaç yaşında olursa olsun fark etmez sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkes, https://www.karakucakklinik.com/ üzerinden uzman isimler ile iletişime geçerek cilt bakımı Mersin uygulamaları hakkında detaylı bilgileri elde edebilirler.

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Profesyonel Bakım ile Cildinizi Yenileyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir