ED SWT Tedavisi Sertleşme Sorunu
ED SWT Tedavisi Sertleşme Sorunu

ED SWT Tedavisi Sertleşme Sorunu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sertleşme Sorunu

Erkeklerde cinsel olarak sağlıklı olmaya iktidar sahibi olmakla eşdeğer bir anlam yüklenmesi nedeniyle sertleşme sorunu gibi rahatsızlıklar oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu rahatsızlığa sahip olan erkeklerin maalesef çoğu zaman insanlardan gizlemek amacıyla ya da utanma nedeniyle hastanelere müracaat etmediklerine şahit olmaktayız. Ancak günümüzde bu batıl davranış biçimleri kısmen de olsa azalmaya başlamıştır. Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisi olan bir hastalık olduğu unutulmamalıdır. Sertleşme sorunu erkeklerde cinsel birleşme için gerekli olan ereksiyon durumunun sağlanamaması ya da cinsel birleşme süresince idame edilememesi demektir. Ancak her ereksiyon olamama hali de bir hastalığa işaret etmez. Kimi zaman her erkek yorgunluk, stres gibi geçici sorunlar nedeniyle sertleşmekte sorun yaşayabilirler. Ancak bu sorun çoğu zaman geçici olmaktadır. Bir hastalığın var olduğu ancak uzun süre devam eden bir sertleşme sorun varsa söylenebilecektir. Bu durumda olan erkeklerin çekinmeden hekimlere müracaat etmesi gerekmektedir.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Erkeklerde sertleşme sorunu fiziksel, psikolojik ya da her ikisinin birden olduğu bazı etmenlerden kaynaklanabilmektedir. Özellikle genç erkeklerde psikolojik etmenlere daha sık rastlanmaktayken, özellikle 50’li yaşlardan sonra meydana gelen sertleşme sorunları genellikle fiziksel bazı etmenlere dayanmaktadır. Ancak çoğu zaman cinselliğe yüklenen büyük anlamlar nedeniyle fiziksel sorunlara psikolojik nedenler de eklenebilmektedir.

Erkeklerde ereksiyon olma hali cinsel birleşme için bir gerekliliktir. Sertleşmenin gerçekleşebilmesi içinde cinsel uyarı sonucunda kan akışının penise doğru hızlanması ve penis içerisinde bulunan odacıklarda bu kanın hapsedilmesi gerekmektedir. Boşalma gerçekleşene kadar da kan, penis içerisinde kalmalıdır. Eğer penise olan bu kan akışı yeterli değilse ya da penis ereksiyon olabilmek için bu kanı içerisinde hapsedemiyorsa sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu soruna penil bölgede yer alan damar sorunları, buradaki sinirlerde meydana gelmiş travmalar neden olabilmektedir. Bununla birlikte diyabet, kan damar hastalıkları yüksek tansiyon ya da obezite gibi kronik hastalıklar da sertleşme sorununa neden olabilmektedir.

Sertleşme Sorunu için ED ESWT Tedavisi

Erkeklerde sertleşme sorunu günümüzde tedavi edilebilir bir hastalıktır. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu sorun için geliştirilen birçok yöntem bulunmaktadır. İlaç tedavisi, cerrahi yöntemler ve ED SWT Şok Dalga tedavisi gibi birçok yöntem hastanın durumuna göre tedavi için kullanılabilmektedir. Sertleşme sorununun birçok farklı kaynağı olabileceği için teşhis için çok yönlü tetkikleri yapılmaktadır. Fiziksel kontrol, kan ve idrar tahlilleri ile ultrason görüntülemeleri bu tetkikler arasındadır. Hekimler detaylı tetkikler sonrasında sertleşme sorununun neden kaynaklandığına karar vererek bir tedavi programı oluşturmaktadır. Kimi zaman yapılan tetkiklerde fiziksel bir soruna rastlanmamakta ve sertleşme sorununun psikolojik nedenlerden kaynaklandığına karar verilebilmektedir. Bu tip durumlarda ise hastalara psikoterapi seansları planlanmaktadır.

Son zamanlarda sertleşme sorunu tedavileri arasında en fazla tercih edilen yöntemin ED SWT yöntemi olduğu görülmektedir. Bu tedavi yöntemi uzun yıllardır birçok farklı alanda kullanılan güvenilirliği ve etkinliği test edilmiş bir yöntem olup birçok farklı cinsel işlev bozukluğu tedavisinde de kullanılmaktadır. Tedavi hastanın sorunlu bölgesine düşük frekanslı ses dalgaları gönderilmesiyle bölgedeki damarlanmanın arttırılmasıyla yapılmaktadır. İki gün arayla 15-20 dakikalık seanslar yapılmakta, hastalar tedavi süresince normal sosyal hayatlarına devam etmektedirler.

Şok Dalga Tedavisinin Diğer Tedavi Yöntemlerinden Farkları Nelerdir?

ED SWT Şok dalga tedavisini diğer tedavi yöntemlerinden ayıran farkları şunlardır:

  • Yan etkisi yoktur.
  • Tedavi süresince hastalar ağrı sızı hissetmezler ve sosyal hayatlarına devam edebilirler.
  • Yaklaşık 1 ay içinde tedavi sonuç vermekte ve kalıcı çözümler elde edilmektedir.
Lütfen Oylayın
[Total: 1 Average: 5]

ED SWT Tedavisi Sertleşme Sorunu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir