Genital Estetik Mutlu Kadın Oranında Artış Sağlıyor
Genital Estetik Mutlu Kadın Oranında Artış Sağlıyor

Genital Estetik, Mutlu Kadın Oranında Artış Sağlıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Genital estetik, hem görüntüsel hem de sağlık konusunda kişiye kazanımları açısından oldukça faydalı bir uygulama.

Görüntü de zamanla ortaya çıkan renk değişiklikleri, sarkmalar, kırışmalar ve deformasyonlara karşı anti aging etkisi yaratan genital estetik uygulamaları aynı zamanda sağlık yönünden de olumlu sonuçlar veriyor. Vajinanın daha nemli olması, labiumun yani dudağın daha dolgun görünmesi, yine aynı bölge için estetik kaygı yaşanılan bir durum söz konusu ise şeklin düzenlenmesi, vajinanın daraltılması, vajinanın hassasiyetinin arttırılarak dip noktasında kadınların daha mutlu bir cinsel ilişki yaşamasının sağlanması gibi amaçlar için kadınlar, genital estetik uygulamaları tercih etmekteler.

Genital estetik operasyonlarında ihtiyaca bağlı olarak farklı uygulama yöntemleri kullanılabiliyor. Örneğin genital estetik mezoterapileri, vajina görüntüsünün düzeltilmesine ve vajinanın daraltılmasına yönelik işlemlerde kullanılan dolgu yöntemleri, genel bir estetik uygulama yapmak için kullanılan kök hücre işlemi bu yöntemlerden sadece birkaçıdır.

Genital Bölge Sarkmaları Genital Estetik İle Giderilebiliyor

“Genital bölge sarkmaları genital estetik ile giderilebiliyor”

Genital bölgedeki sarkmaları ortadan kaldırmak için genital estetik cerrahi yöntemi ya da medikal estetik yöntemleri kullanılabiliyor. Bu konu, yapılan muayene sonrasında kişideki sarkma derecesiyle ve bu sarkmanın tamamen giderilebilmesi için hangi tedavi yönteminin daha uygun olacağının belirlenmesiyle ilgili. Küçük dudak ve büyük dudaklarda aşırı sarkıklık varsa ve bu sarkıklığın giderilmesinde dolgu, mezoterapi gibi medikal estetik yöntemlerinin yeterli olamayacağı düşünülüyorsa, kişinin genital estetik cerrahi operasyonu ile tedavi edilmesi daha verimli sonuçların alınmasında fayda sağlayacaktır.

Yaş almaya bağlı olarak genital estetik endişesi yaşayan kadınlar, görüntü ile ilgili sorunların başladığını fark eder etmez bu konuda bir hekime başvurduklarında, deformasyon derecesi başlangıç seviyelerde olduğundan dolgu, lazer, kök hücre, mezoterapi gibi medikal estetik uygulamaları ile istedikleri sonuçlara ulaşabileceklerdir. Eğer gerekirse cerrahi olarak fazla dokular çıkarılarak yeni bir estetik görünümde elde edilebilir.

“Doğum sonrasında ortaya çıkan görüntüsel sorunlar genital estetik ile ortadan kaldırılabilir”

Doğum sonrasında kadınların yaşadığı bazı estetiksel kaygılar ortaya çıkmakta. Bu kaygıları gidermek için de genital estetik operasyonları sıklıkla tercih edilmekte. Bu noktada, genital estetik uygulamalarının doğumdan ne kadar süre sonra yaptırılması gerektiğinin bilinmesi ve işlemin bu doğrultuda uygulanması gerekiyor.

Normal doğum sonrasında bölgedeki vajinal duvar iyileşmesinin belirli bir süresi bulunuyor. Doğum esnasında bir kesi atılmış olması sonucu dikişin mevcut bulunması ve buna bağlı hasarın iyileşme süresinin tamamlanmış olması gerekiyor. Bu iyileşme için ortalama olarak öngörülen süre 3- 4 hafta aralığında düşünülebilir.  Ama tabii bu durum kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Doğum operasyonu esas alınarak düşünüldüğünde genital estetik operasyonları yaptırabilmek için gereken bekleme süresi 2 aya kadar da uzayabilmektedir.

“Labia Minorların küçültülmesinde  genital estetik uygulamalarına büyük ilgi var”

Labia minora küçültme de kişinin ihtiyacına ve yapısal farklılıklara göre birçok genital estetik uygulaması uygulanabiliyor. Kök hücre, peeling, mezoterapi, dolgu ve lazer gibi farklı yöntemler kullanılarak tedavi gerçekleştirilebiliyor. Burada tedavi şeklinin belirlenmesindeki en önemli faktör, ihtiyaç duyulan seviyenin belirlenmesidir.

“Genital estetikte beyazlatmaya yönelik çareler de bulunuyor”

Genital bölgedeki yaşla beraber gelen koyulaşmalarda farklı tedaviler ile giderilebiliyor. Akıllı peeling teknolojisi ile beyazlatma işlemi uygulanabilmektedir. Eğer koyuluk derecesi sadece peeling ile giderilemeyecek oranda fazlaysa o zaman leke açıcı mezoterapi uygulaması da kombine işlem olarak peeling ile birlikte kullanılabilmektedir. Eğer koyuluk aşırı ileri derecedeyse ve sorunun tek seans ile giderilmesi isteniyorsa farklı lazer işlemlere de başvurulabilmektedir.

“Genital estetik, kadınların özgüvenini arttırıyor”

Op. Dr. Leyla Arvas, genital estetik konusunda gelen hastaların çoğunlukla genital bölgede yağ dokusunun azalması sebebiyle yaşanan sarkıklar veya aksine yağ dokusunun fazla olmasından kaynaklı ortaya çıkan estetik bozukluklar olduğunun altını çiziyor.

Genital estetik uygulamaların bu gibi dertlere farklı tedavi yöntemleri ile çareler sunduğunu söyleyen Op. Dr. Leyla Arvas, bu konuda yaptıkları uygulamaları şu şekilde özetliyor: “Genital bölge ile ilgili olarak hem sorunların anlatılması hem de ifade edilmesi zor olan bir bölgeden bahsediyoruz. Ama genel olarak amacımız gençleştirme, iyileştirme, estetik olarak daha güzel bir hale sokmaktır. Genital bölgede en sık karşılaştığımız sorun, yaş ilerlemesine, sürekli kilo alıp vermeye veya doğum gibi sebeplere bağlı olarak yaşanan hacim kaybı. Yani yağ dokusunun azalması ve cildin biraz daha sarkması diyebilirim. Bunu düzeltmek için genel olarak en çok uyguladığımız yöntem, yağ transferidir. Bu işlem için yeterli yağ dokusuna sahip olmayan hastalarımızda ise dolgu uygulamasına başvurmaktayız. Hacmin artmasıyla yağ hücrelerinin veya dolgunun kullanılmasıyla bu bölgede bir kanlanma artışı, görüntüde bir tazelik ve canlanma artışını gözlemleyebiliyoruz. Yani genital bölgedeki hacmin arttırılmasıyla güzelleştirilmesini sağlıyoruz. Bazen bu bölgede yağ dokusu fazla olabiliyor. O zaman da tam tersine liposuction uyguluyoruz yani bu bölgedeki yağ dokusunu alıyoruz.”

 

Özel bölge ile ilgili kaygılarınızdan kurtulmak, detaylı bir muayene sonrası ihtiyacınız olan işlemler hakkında bilgi almak, genital estetik fiyatları öğrenmek ve Dr. Leyla Arvas ile özel bir görüşme planlamak için +90 542 464 74 33’ü arayabilir veya www.drleylaarvas.com dan randevu talep edebilirsiniz. 

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook:@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Lütfen Oylayın
[Total: 1 Average: 5]
Genital Estetik, Mutlu Kadın Oranında Artış Sağlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.