Köşe Koltuk Takımı
Köşe Koltuk Takımı

Köşe Koltuk Takımı Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evinizin salonu için köşe takımı mı almak istiyorsunuz? O hâlde bu yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Çünkü köşe koltuk hakkında merak edilen bütün detayları sizler için derledik.

Köşe Koltuk Nedir?

2 kişilik ve 3 kişilik koltuk takımlarından farklı olarak köşe detayı bulunan koltuk modellerine köşe koltuk denilmektedir. Genelde bu koltuk modellerinde tek veya iki köşe bulunmaktadır. Ancak U köşe, tam köşe, modüler köşe, kavisli köşe tasarımlarının da olduğu görülmektedir.

Köşe Koltuk Takımı Kullanışlı mı?

Estetik açıdan oldukça hoş bir görüntü sergileyen köşe takımları, her büyüklükteki mekânlar için ideal bir tercihtir. Ama bazen oturma salonu için oturma grubu bakan kişiler; koltuk takımı ile köşe koltuk takımı arasında kalarak “köşe koltuk takımı kullanışlı mı?” sorusuna yanıt aramaktadır. Burada köşe takımlarının avantajlarından bahsederek bu soruya yanıt verebiliriz:

 • Koltuk takımlarının aksine daha az yer kaplayan köşe takımları, alanların verimli kullanılmasını sağlamaktadır.
 • İç mekân dekorasyonunda arzu edilen stilin oluşturulmasında yardımcı olmaktadır.
 • Tasarım olarak birçok seçeneği bulunmaktadır.
 • Koltuk veya kanepe takımlarına göre köşe takımları daha ekonomiktir.
 • Sade ve rahat olmaları sebebiyle konforludurlar.
 • Dar mekânları daha geniş göstermektedir.

Bu açıdan kullanılacak mekân neresi olursa olsun köşe koltuk takımı gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Köşe Koltuk ve L Koltuk Arasındaki Farklar Nelerdir?

Köşe koltuk ile L Koltuk modelleri aynı olarak adlandırılmaktadır. Fakat bu iki mobilya modeli birbirinden farklıdır. L koltuk modelleri incelendiğinde tek bir köşenin bulunduğu görülmektedir. Ancak köşe takımlarında birden fazla köşe bulunabilmektedir. Şekil özellikleri nedeniyle köşe koltuk ve L koltuk birbirinden ayrılmaktadır.

Köşe Koltuk Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Oturma salonu küçük olan kişiler dekorasyon konusunda çeşitli problemler yaşamaktadır. Bu sebeple de tercihleri köşe takımı modellerinden yanadır. Ancak birçok kişi, köşe takımlarının nasıl yerleştirilmesi gerektiğini bilmiyor. Bunun için sizlere bazı noktalardan bahsedeceğiz.

Oturma salonu başta olmak üzere bütün alanlarda köşe koltuk takımı yerleşimi yaparken şunlara dikkat edilmelidir:

 • Televizyon ünitesi karşısına konumlandırılması
 • Odanın bütünlüğünün korunması
 • Köşe takımına eşlik edecek tekli koltuk veya berjerin uyumlu olması

Bu üç unsura dikkat ederek arzu edilen gibi bir görüntüye kavuşulacaktır.

Köşe Koltuk Fiyatları Ne Kadar?

Ülke genelinde köşe takımı satışı yapan birçok mobilya markası bulunmaktadır. Bu yüzden sizler adına yaptığımız köşe koltuk fiyatları araştırması doğrultusunda; köşe takımlarının tahmini olarak 4.420 TL ile 60.000 TL arasında bir fiyattan satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de kalite düzeyi fiyatları etkilemektedir. Ancak mobilya satışı yapan bazı firmaların, ürünlerini fabrika kanalıyla satışa sunmaları nedeniyle uygun fiyat politikası izlediği görülmektedir.

Gündoğdu Mobilya Köşe Takımı Modelleri

Oturma salonları için ucuz köşe takımı arayanlara Gündoğdu Mobilya firmasına göz atmalarını öneriyoruz. Eğer uygun fiyata kaliteli bir ürün satın almak istiyorsanız, Gündoğdu markasının ürünlerine göz atmakta fayda var. Fabrika satış mağazalarıyla uygun fiyattan satış yaptığı görülen Gündoğdu Mobilya’nın köşe koltuk takımı modellerinden bazıları şunlardır:

 • Sementa Köşe Takımı
 • Truva Köşe Takımı
 • Empoli Köşe Takımı
 • Mira Köşe Takımı
 • Çınar Köşe Takımı

Tasarımlarıyla göz dolduran köşe koltuk takımları kalitesi ve fiyatlarıyla dikkat çekmektedir. Bütün ürünlerinde elden 18 ay taksit yapan firmanın ayrıca ING Bankası aracılığıyla da 24 ay taksit yaptığı görülmektedir. Eğer oturma grubu olarak köşeli koltuk modeli bakıyorsanız Gündoğdu Mobilya firmasını tercih edebilirsiniz.

Gündoğdu Mobilya Şimdi Ankara, İzmir ve Eskişehir’de!

Türkiye genelinde 120’den fazla mağazası bulunan Gündoğdu Mobilya şimdi ise; Ankara, İzmir ve Eskişehir illerinde de hizmet vermeye başladı.

Gündoğdu Mobilya evinizi yenilemeye geliyor!

Eğer sizler de uygun fiyata kaliteli köşe takımı satın almak istiyorsanız. Gündoğdu Mobilya’ya ait ürün grubunu inceleyebilirsiniz.

Genç odası takımı modelleriyle müşterilerinin beğenisini kazanan firmanın ayrıca; düğün paketi, yemek odası takımı, baza başlık yatak seti ve yatak odası takımı grupları başta olmak üzere birçok kategoride ürünleri bulunmaktadır. Size en yakın Gündoğdu Mobilya Mağazasının adresini öğrenmek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Lütfen Oylayın
[Total: 2 Average: 5]

Köşe Koltuk Takımı Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir