Sudocrem Ne İşe Yarar? 
Sudocrem Ne İşe Yarar? 

Sudocrem Ne İşe Yarar? 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sudocrem ilk olarak 1930 yılında İrlanda’da bebek pişik kremi olarak üretilmiştir. Bebeklerde pişik, egzama ve kuruluk gibi cilt sorunları yaygındır. Bunlar acıtan, kaşınan ve kızarıklıklara neden olan durumlardır. Ancak bu krem ile bu problemlerin üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Sudocrem ciltte uygulandığı bölgede koruyucu bir tabaka oluşturarak olumsuz faktörlerin cilt ile temasını engeller. Pişik kreminde son derece etkili olan bu ürün bunun dışında birçok cilt problemlerinin tedavisi içinde kullanılmaktadır. Peki, sudocrem ne işe yarar? Hangi cilt problemlerini tedavi eder? 

Sudocrem İçeriği 

Sudocre, benzil benzoat, arıtılmış su, çinko oksit ve benzil fenil mentol B içerir. Üretildiği yıldan bu yana içeriğinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Bebek cildindeki olumlu gelişmelerden sonra kadınlar ve hatta erkekler cilt problemlerini çözmek için kremi kullanmaya başlamışlardır. 

Sudocrem cilde faydalarını oldukça faydalıdır. Kremin güneş lekeleri üzerinde, kırmızı ve tahriş olmuş cildin iyileşmesinde, derin olmayan yaraların tedavisinde, ciltteki sivilce ve yara izlerinin giderilmesinde ve ayrıca diğer cilt lekelerini gidermede oldukça tatmin edici sonuçları bulunmaktadır. 

Sudocrem Kullanımı 

Sudocrem Ne İşe Yarar? 
Sudocrem Ne İşe Yarar?

Her kremin kendine özgü bir uygulama yöntemi vardır. Bu nedenle sudocrem nasıl kullanılır sorusunun da mutlaka bir cevabı olacaktır. Öncelikle krem gece kullanılmalıdır. Sudocrem cilt tarafından emilmeyen bir krem olduğu için ciltte beyaz bir tabaka olarak kalacaktır. Bebekte kullanıldığında sürtünmeyi önlemek için oluşturduğu tabaka gibi uygulanan cilt üzerinde bir tabaka oluşturacaktır. Bu nedenle geceleri kullanılmalıdır. Ayrıca geceleri hücreler yenilenmeye daha uygun olduğu için kremin etkisi daha iyi olacaktır. 

Krem tüm yüze uygulanmak için uygun değildir. Yüzün sorunlu bölgesine az miktarda uygulamanız yeterlidir. Örneğin sivilce bölgesine uygulamak istiyorsanız önce yüzünüzü yıkayın. Ardından parmak uçlarınızla biraz sudocrem alın ve yüzünüze uygulayın. Kremi ovalama ve masaj hareketleriyle sorunlu bölgeye uygulayın. Miktarına dikkat edin. Çok fazla uygulama cilt üzerinde yan etkilere neden olabilir. 

Sudocrem Nerelerde Kullanılır? 

Sudocrem kullanıcıları üründen çok memnun olduklarını bildirmekte ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kullandıklarını söylemektedirler. Yani “sudocrem ne işe yarar” sorusunun aslında pek çok cevabı vardır. Örneğin yatalak hastaların uzun süre yüzeylerle temas halinde olduğu bölgelerde yaraları önlemek için koruyucu bariyer olarak kullanılabilir. Bir koruyucu olarak, etkisini büyük ölçüde artırır. 

Sudocrem, yıllar önce oluşan yaralar veya yara izleri üzerinde bile inanılmaz etkiler göstermiş ve birçok kullanıcının gönlünde taht kurmuştur. Sivilcelerden yara izlerine, egzamadan tahriş ve kaşıntılı cilt sorunlarına, kızarıklıktan uçuk yaralarına kadar tüm bunlar için birer mucize bir üründür. Yağ yanığı olan bölgeye uygulandığında da aynı etkiyi göstermiş ve yanıkları iyileştirmiştir. 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Sudocrem Ne İşe Yarar? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir