Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu
Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu

Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk defa bebek sahibi olan aileler bebeklerinin bakımını en doğru şekilde nasıl yapabileceklerini de merak ediyor. Bebek bakımı gerçekten büyük bir titizlik gerektirir. Basit bir ihmal bile çeşitli sorunlar yaşanmasına yol açabiliyor. İşte bu nedenle bebek bakımında nelere çok fazla dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmekte fayda olacaktır.

1-Göbek Bakımı

Bebeklerin göbek kordonu düşene kadar bakımının da en doğru şekilde yapılması gerekiyor. Bu bölgenin mutlaka temiz ve kuru kalması gerektiğini belirtelim. Bebeğin altını bezlerden kordon kısmının bezin dışında kalmasını sağlayın. Göbek bağı oyuntulu bebek bezlerini de kullanabilirsiniz. Bebeklerin kordonu doğumdan sonra yaklaşık 7 – 14 gün sonrasında düşer. Düşmesiyle birlikte çok hafif bir kanama olması normaldir.

2-Cilt Bakımı

Elbette bebeklerin cildi son derece hassastır ve doğumdan itibaren cilt bakımına da mutlaka özen gösterilmesi gerekir. Düzenli olarak cildinin nemlenmesini sağlamalısınız ve bunun için de bebek cildi ile uyumlu olan nemlendirici losyonları kullanabilirsiniz. Losyonun hızla emilmesi ve yağlı bir his bırakmaması da önem taşıyor. Bunun için önerimiz Mustela tarafından geliştirilen bebek bakım seti içerisinde yer alan nemlendirici losyonu kullanmanız olacak. Bu set içerisinde yer alan ürünleri kullananlar gayet memnun kalıyor.

3-Pişiği Önleyin

Yenidoğan bebeklerin yaşadıkları en önemli sorunların başında pişik geliyor. Pişiği önlemek için de mutlaka düzenli bir şekilde pişik önleyici krem kullanmalısınız. Bu kremin her bez değişiminden sonra kullanılması gerekiyor. Elbette belirli bir kalitede olması da pişiği önleyebilmesi adına önemlidir. Mustela bebek bakım seti içerisinde pişik önleyici kremin de olduğunu bilmeyenler için aktaralım.

4-Bebek Banyosu

Bebeğinizin rahatlaması ve ölü hücrelerin cildinden arınması için düzenli olarak banyo yaptırmalısınız. Banyosu için de özel bebek şampuanını kullanmanız gerekiyor. Her banyo sonrasında bebeğinizin cildinin nemlendirilmesini sağlamayı unutmayın. Nemlendirici losyon bu noktada da imdadınıza yetişecektir.

5-Alt Değişimi

Pişik probleminin ortaya çıkmasını önlemek için alt değişimini de geciktirmemeniz, ihmal etmemeniz gerekir. Alt değişimini bebeklerin altını kirletmesinin hemen ardından yapmalı ve yeni bezi kullanmadan önce de pişik kremi sürmelisiniz. Bu sayede pişik ve tahriş gibi sorunları önleyebilirsiniz.

Lütfen Oylayın
[Total: 1 Average: 5]

Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 İpucu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir