Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 
Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 

Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz aylarında güneş ışınlarına daha çok maruz kalınmaya başlanıyor. Bu yüzden özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak zorunluluk haline gelmektedir. Güneş yanıkları istenmeyen pek çok cilt sorununa neden olabilmektedir. Bu yüzden küçük yaşlardan itibaren güneş koruması oldukça önemlidir. Bu yüzden ebeveynler bebeklerini güneşten korumak için yöntemler araştırmaktadır. Bu yöntemlerden biri de hiç şüphesiz güneş kremleridir. Peki bebeklere güneş kremi kullanılır mı? Ne zamandan itibaren bebeklerde güneş kremi kullanılmaya başlanır? Gibi soruları açıklamak için yazımızı sizler için hazırladık. Yazımızı okuyarak bebeklerde güneş kremi kullanımı hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Güneş Işınlarından Korumak için Bebeklerde Güneş Kremi Kullanılır mı? 

Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 
Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ailelerin en çok merak ettiği konuların başında güneş ışınlarından korumak için bebeklerine güneş kremi sürüp süremeyecekleridir.  

Bebeklerin cildi oldukça hassastır. Bu yüzden de sıcak, soğuk, rüzgâr, kimyasal maddeler gibi pek çok şeye maruz kaldıklarında istenmeyen durumlar oluşabilmektedir. Bu yüzden bebeklerde kullanılacak herhangi bir şeyde oldukça dikkatli olunmalıdır.  

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için alınacak önlemlerin başında güneş kremleri ya da güneş losyonları gelmektedir. Ancak bebeklerin hassas cildi söz konusu olunca bu ürünlere temkinli yaklaşmakta fayda vardır. Uzmanların ortak görüşü, 6 aydan önce küçük bebekler de güneş koruyucu ürünlerin kullanılmamasıdır. Bebeği güneşin kötü etkilerinden korumak için bebekler güneşin yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkarılmamalıdır ya da gölgede tutulmalıdır. İllaki dışarıya çıkılmasını gerektiren durumlar olduğunda ise bebeklere uzun kollu ve ince kıyafetler giydirilmeli ve muhakkak şapka gibi koruyucu aksesuarlar takılmalıdır. 

Bebeklerde Güneş Kremi Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalıdır? 

Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 
Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı?

Güneşin zararlı etkileri her yaştan bireyi olumsuz yönde etkilemektedir. Bundan dolayı ebeveynler minik bebeklerinin hassas ciltlerini korumak için telaşlanabilirler. Bu yüzden de bebekleri için güneş kremi kullanımının ne zaman uygun olacağını araştırırlar. 

Uzmanlar bebeklerin ilk 6 ay boyunca cildine koruyucu herhangi bir ürün uygulanmamasını söylemektedir. Hassas ciltlerinden dolayı bebekler güneş koruyucu krem ve losyonlardan olumsuz yönde etkilenilmektedir. Oldukça hassas ve ince ciltleri istenilen emilimi de gerçekleştirmeyecektir. Bu yüzden bebeklerin cildini bu tip ürünler ile yormamak en iyisidir. Fakat her şeye rağmen zorunluluklar dahilinde böyle ürünlerin kullanımı gerekiyorsa kesinlikle önce doktorunuza danışmalısınız ve doktorunuzun yönlendirmelerine uygun şekilde bebeğinizin cildinde güneş koruyucu ürünler kullanmalısınız. 

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]
Bebeklere Güneş Kremi Kullanılır mı? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.