Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?
Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?

Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağlayan bebeğin sorunu ne olabilir sorusu aslında bebeğin ağlama sıklığına göre değişir. Genel olarak bebeğin anne karnından çıktıktan sonra basınca, havaya alışması zor olur. Bu durumda bebekte sık sık ağlama görülür. Ancak sonraki dönemlerde bebeklerde ağlamak, bir ihtiyaç belirtisidir. Bu durumda ağlayan bebek için ebeveynler tarafından çözüm üretilir. Peki, bebek neden ağlar?

Bebeğin İhtiyacı İçin Ağlaması

Bebekler bir ihtiyacı olduğunda ağlar. Bunun için ilk sırada açlık geliyor. Bebeğiniz doğduğunda, acıktığında hemen ağlayacaktır. Açlık durumundan ağlama, sizin emzirmeniz ile son bulmalıdır. Bunun için bebeğin açlıktan ağlaması sorununun mutlaka emzirme sonrası çözülmesi gerekiyor. Bunu göz önünde bulundurarak hem düzenli olarak emzirmek hem de beslenme düzeninin bebeğin ayına göre uygun şekildeki saatler ile ayarlanması gerekir. Düzenli olarak emzirilen bir bebeğin açlıktan bitmeyen ağlamalarının olması söz konusu değildir.

Bebeğin ağlamasına neden olan bir diğer husus ise gaz olacaktır. Emzirme sonrasında bebeğinizin mutlaka gazının çıkarılması gereklidir. Karnında ağrıya neden olduğunda, bebek yeniden ağlamaya başlayacaktır. Huzursuz olacaktır. Gazı olan bebeğin ağlaması karın ağrısından kaynaklanır. Gaz çıkmadığı sürece de olacak ağrı sebebi ile ağlamalar devam eder. Bunu göz önünde bulundurup mutlaka gazını çıkarmaya özen göstermelisiniz.

Bebeğin bezini kirletmesi durumunda da ağlama olacaktır. Kendinizi rahatsız hissedeceğinden mutlaka ağlayacaktır. Bunun da bir ihtiyaç olmasından dolayı, bebek tuvaletini yaptığında en kısa süre içinde altının temizlenmesi önemlidir. Ayrıca hemen temizliğin gerçekleştirilmesinin hijyen ve sağlık açısından son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?
Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?

Bebeğin Sağlık Sorunu Nedeni ile Ağlaması

Her zaman ağlamalara sizin müdahaleniz ile çözüm bulunmaz. Bebeklerde ağlama krizi olabilir. Bu durumda bebeğin kabız olması, bebeğin farklı bir sağlık sorununun olması söz konusu olabilir. Bitmeyen ağlamaların olması, ağlama krizlerinin olması durumunda önerimiz mutlaka bebeğin doktora gösterilmesidir. Uzman doktor bu alanda gerekli tanıyı koyarak en net şekilde çözümü sağlamak üzere bilgilendirme yapacaktır. Çözüm sağlanacaktır.

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Ağlayan Bebeğin Sorunu Ne Olabilir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir