Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 
Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 

Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bebek bakımında en önemli şeylerden biri kesinlikle düzenli olarak tırnak kesimidir. Bundan dolayı  haftalık olarak bebeğinizin el tırnaklarını, aylık olarak da ayak tırnaklarını düzenli olarak kesmelisiniz. Çok kırılgan ve yumuşak olan bebek tırnakları aynı zamanda oldukça keskindir. Uzun tırnakları ile yüzünü ya da herhangi bir yerini çizmemesi için bebeklerin tırnaklarını düzenli olarak kesmek gerekmektedir. Peki bebeklerin tırnağı nasıl kesilir? 

Bebeklerin Tırnaklarının Kesilmesi 

Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 
Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir?

Öncelikle söylemek gerekirse bebeklerin tırnaklarının kesilmesi için en uygun zaman ya banyo sonrasıdır ya da bebeğinizin uyuduğu andır. Bu yüzden tırnak kesimi için bu iki andan birini tercih etmeniz sizin için daha mantıklı olacaktır. Bebeklerinizin tırnak kesme işlemi uzun sürmeyeceğinden bebeğinizin tırnakları uzadıkça kesme işlemini tekrarlamalısınız. 

Bebeğiniz siz onun tırnağını kesmeye çalıştığınızda emin olun ki sabit bir şekilde durmayacaktır. Bu durumda hem tırnak kesme süresinin uzamasına hem de bebeğinizin canının yanmasına sebebiyet verecektir. Bundan dolayı bebeğinizin tırnağını kesmek için onun uyku saatlerini tercih edebilirsiniz. Mışıl mışıl uyurken tırnağını kestiğinizi fark etmeyecek bile. Sizde bu sayede oldukça rahat bir şekilde bebeğinizin tırnaklarını kesebileceksiniz. 

Banyo esnasında bebeğinizin tırnakları iyice yumuşayacağı için tırnaklarını kesmek için en uygun durumdadır demektir. Bu yüzden banyo sonrası tırnak kesmek oldukça uygun bir zamandır. Bebekler için üretilmiş tırnak makasıyla bebeğinizin tırnaklarını zorlanmadan kesebilirsiniz. Bebeğinizin ellerini sabit tutarak parmak uçlarından bastırarak kesme işlemini yapabilirsiniz. Böylece bebeğinizin derisini kesme ihtimali ortadan kalkacaktır. 

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Bebeklerin Tırnağı Nasıl Kesilir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir