Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?
Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?

Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gebelikte bebeğin gelişimi özellikle anne adayları tarafından oldukça merak edilen konulardan biridir. Gebelikte bebeğin saçı ne zaman çıkar? konusu yine çok merak edilen konulardan biridir. Bebeğin anne karnındaki gelişimi çok büyüleyici bir süreçtir. Bebek anne karnında gelişirken anne-baba oldukça merak halindedir. Acaba uzun boylu mu kısa boylu mu olacak, kız mı yoksa erkek mi olacak, esmer mi sarışın mı olacak, gözleri ne renk olacak? Bu gibi sorular çok merak edilir. 

Gebelikte en çok yaşanan sıkıntılardan biri mide yanmasıdır. Halk arasında birçok kişi mide yanması şikayetini, bebeğin saçlarının çıkmaya başlamasından kaynaklandığına inanıyor. Lakin insan anatomisine göre bu durum gerçek değildir. Mide yanması ve bebeğin saçlı olmasının alakası yoktur. 

Gebelikte mide yanması gebelikten kaynaklanan hormonlar nedeni ile, mideyle yemek borusunun arasında olan kasların gevşemesine bağlı olarak mide asitlerinin yemek borusuna kaçması sonucunda oluşur. Ancak mide şikayetlerinin yaşandığı zamanla bebeğin saç çıkarmaya başladığı zaman birbirine denk gelebilir. Peki gebelikte bebeğin saçı ne zaman çıkar? Yazımızı okuyarak merak ettiğiniz sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.

Anne Karnındaki Bebeğin Saçın Ne Zaman Çıkar?

Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?
Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?

Anne karnındaki bebeğin saç foliküllerinin oluşması 3. ayda başlayacaktır. Yine de bu durum saçlarının hemen oluşacağı anlamına gelmiyor. Bebeğin ilk saçları oldukça ince çıkar ve 4. ya da 5. ayda çıkmaya başlar. 6. aya girildiğinde saçlar önceki aylara göre biraz daha uzar. Ancak bebeğin saçları çok ince olduğu için ultrasonda görülmeyebilir. Bu nedenle bebeğin saçlı doğup doğmayacağını ya da başında ne kadar saç olduğunu önceden kestirmek zor olacaktır. 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]
Gebelikte Bebeğin Saçı Ne Zaman Çıkar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.