Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın 
Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın 

Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamilelikte mide bulantısı şikâyeti hamile kadınların yüzde seksenini olumsuz etkilemektedir. Hamileliğin en yaygın belirtilerinden biri olan mide bulantısı zaman zaman şiddeti yüzünden anne adaylarını çileden çıkartmaktadır. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayında oldukça şiddetli olan bulantılar kâbusunuz olmasın. Hamilelikte mide bulantısı kâbusunuz olmasın yazımızda sizler için bulantıya iyi gelen önerilere yer verdik. 

Hamilelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir 

Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın 
Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın

Zencefil 

Yüzyıllardır zencefilin doğal yatıştırıcı olma özelliğinden yararlanılmaktadır. Çiğ zencefil, zencefil aromalı içecekler, zencefil şekeri gibi ürünler mideyi rahatlatmakta ve mide bulantınızı hafifletmektedir. Günde aşırıya kaçmadan bu ürünlerden kullanmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

Nane 

Mide bulantısı denildiğinde ilk çözüm yollarından biri her zaman nane tüketmek olmuştur. Eğer zencefilden hoşlanmıyorsanız ya da alerjiniz varsa ikinci seçenek olarak naneye yönelebilirsiniz. Nane gebelik ile ilişkili bulantıları önlemeyi başarmış ve bu durum kanıtlanmış bir ilaçtır. Nane şekeri, naneli sakız, nane yağı gibi ürünler ile bulantınızı engelleyebilirsiniz. 

Bilek Bantları 

Geleneksel tıp ile nam salmış Çin’de bilek bantları mide bulantısına bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Gebelik sırasında bu bilek bantlarından kullanarak bulantılarınızı engelleyebilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Vitamin B6 

B6 vitamini eksikliği hamilelik döneminde daha fazla mide bulantısı yaşamanıza sebebiyet verecektir. Gebelikte meydana gelen bulantıları önlemek için günlük B6 vitamini tüketimini arttırabilirsiniz. Doktorunuzun önerisiyle doğru dozu bularak mide bulantılarınızın önüne geçebilirsiniz. 

Protein 

Kan şekeri düşmesi sonucunda mide bulantısı gözlemlenmektedir. Mide bulantınızı önlem için midenizi boş bırakmamalısınız. Bunun için yeme sıklığınızı arttırmak faydalı olacaktır. Bol bol yoğurt, peynir, doğal proteinler tüketmek hamilelik bulantılarını en aza indirecektir. 

Daha Sağlıklı Beslenin 

Hamilelikle birlikte mide iyice hassaslaşmaktadır. Koku hassasiyeti tat hassasiyeti anne adayında mide bulantısını tetiklemektedir. Bu yüzden ağır ve yağlı yemeklerin yerine daha sağlıklı ve hafif yemekler tüketmek midenizi rahatlatacak ve bulantılarınızı hafifletecektir. Karbonhidrattan uzak durarak daha sebze ağırlıklı beslenmek bu konuda size oldukça fayda sağlayacaktır. 

 

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Hamilelikte Mide Bulantısı Kâbusunuz Olmasın 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir