Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?
Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zevk suyundan hamile kalınır mı? Bu sudan gebe kalmak olası mı? soruları sıkça merak edilerek araştırılıyor. Halk arasında zevk suyu olarak tanımlanan bu sıvı aslında bir tür prostat sıvısıdır ve genellikle erkeğin boşalması öncesi gelmektedir. Genellikle cinsel doyuma ulaşmadan hemen önce veya cinsel ilişkinin herhangi bir evresinde erkeğin penisinden gelen bu sıvı, yaygın olarak bilinenin aksine sperm içerebilmektedir. Bu sıvı ile gebe kalabilmek mümkündür.

Yapılan pek çok bilimsel çalışma zevk suyundan hamile kalınabileceğini kanıtlıyor. Hatta bu konuda 2016-2017 yılları arasında yapılan bir bilimsel çalışmaya katılan erkeklerin yüzde 17’sinde zevk suyunda canlı ve hareketli spermlere rastlanmıştır.

Zevk suyu nedir ve ne zaman gelir?

Zevk suyu erkeklerde cinsel ilişki sırasında istemsiz şekilde gelen ve kontrol edilmesi mümkün olmayan istemsiz bedensel bir sıvıdır. Tıbbi adı “precum” dur.  Kayganlaştırıcı etkisi vardır. Zevk suyunun içinde sperm yoktur fakat hemen arkasından gelen ve içinde sperm içeren semen zevk suyuna karışabilir. Bu durumda zevk suyunun içinde sperm yer alabilmektedir. Bazı çiftlerin doğum kontrolde uyguladıkları geri çekilme yöntemi bu nedenle çoğu zaman hamilelik(gebelik) ile sonuçlanmaktadır. Boşalmadan önce uygulanan bu yöntemde kadın vajinasında sperm içeren zevk suyu kalabilmekte ve hamile kalmaya neden olabilmektedir.

Zevk suyu veya sıvısının kayganlaştırıcı etkisi kadın ve erkeğin cinsel organlarını birleşmeye hazırlar. Bunu yanında, cinsel organlarda yer alan idrar gibi kalıntıları temizler, asit dengesini sağlar ve spermlerin zarar görmesini engeller. Bu nedenle, gebeliğin oluşması için de önemli bir göreve sahiptir.

Bir damla zevk suyu hamile bırakır mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?
Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Yukarıda yer alan sorunun cevabı “olasılığı var” şeklindedir. Sadece bir damla zevk suyu eğer içinde sperm barındırıyorsa hamile kalmaya sebep olabilir. Çünkü bir damla zevk suyunda milyonlarca sperm bulunabiliyor. Eğer kadının yumurtası yeterli olgunluğa ulaşmış ise ve zevk suyunun içinde yer alan spermler kadının vajinasından rahmine ulaşabilmişse gebelik oluşabiliyor. Ancak bu olasılığın oluşabilmesi için spermlerin zevk suyuna karışmış olması gerekiyor.

Çiftler bazı zamanlarda hamile kalma olasılığını kendilerine göre hesaplama hatasını yapabiliyorlar. Bu yanlış yapılan hesaplamalar doğrultusunda korunmadan cinsel ilişkiye girebiliyorlar. Daha sonra da yukarıda yer alan zevk suyundan hamile kalınır mı? ya da bir zamla zevk suyu hamile bırakır mı? şeklinde sorular oluşabiliyor.  Spermler rahim içerisinde yaklaşık olarak 3 gün yaşayabilmektedir. Bu nedenle ilişkiden sonraki 3 günde döllenme gerçekleşebilir.

Adet döneminde zevk suyu ile hamile kalınır mı?

Bu soru da bir çok kadın tarafından merak edilebilmektedir. Adet döneminde kadınların hamile kalma olasılıkları oldukça düşük seviyededir. Her ne olursa olsun spermlerin kadının rahminde bir süre canlı olarak kalması hamilelik olasılığını sürdürecektir. Diğer yandan adet döneminde cinsel ilişki yaşanması pek önerilmemektedir. Bu dönemde rahim enfeksiyona açık hale gelir. Cinsel hastalıklara yakalanma olasılığı yine bu dönemde oldukça fazladır.

Zevk sıvısından hastalık bulaşır mı?

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?
Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

Eğer bu sıvı salgılanırken erkekte kaşıntı, ağrı, koku oluşuyorsa ya da renksiz olması gereken sıvı eper yeşil ve sarı renkte ise doktor kontrolü gerekmektedir. Bu tip şikayetler enfeksiyon nedeni olabileceğinden detaylı hekim kontrolü şarttır.

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Zevk Suyundan Hamile Kalınır mı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir