Doğum sigortası
Doğum sigortası

Doğum Sigortası ve Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anne adayının vücut sağlığı hamilelik döneminde son derece önemlidir. Bu sağlığı korumak için beslenme ve benzer tüm tedbirleri almanız gerekir. Doğum sürecini ve doğumu daha sağlıklı şekilde geçirmek için hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili bilgi edinmelisiniz. Bol su içmeyi alışkanlık haline getireceğiniz bu süreçte sebze, meyve, baklagiller, et ve balık tüketmeye özen göstermelisiniz. Hem sizi hem de bebeğinizi besleyecek yiyeceklere ağırlık vermelisiniz. Öğünlerin vitamin ve mineral yönünden zengin olmasına, beslenme programınızı hamileliğe uygun egzersizlerle desteklemeye dikkat etmelisiniz. Beslenme ve sağlıklı yaşam rutininizi oluşturduktan sonra hamilelik sürecinizi konforlu hale getirecek diğer unsurlara geçebilirsiniz. Bununla birlikte doğum sigortası yaptırmanız size tavsiye edilen ilk madde olacaktır. Doktor kontrollerinizi ve doğum anınızı en iyi koşullarda sürdürmeniz için sigortanızı vakit geçirmeden yaptırmalısınız. Muayene ve doğum masraflarınızı en aza indiren sigorta ayakta ve yatarak tedavi giderlerinizi kapsar. İsterseniz sigortanıza online doktor hizmeti, psikolojik danışmanlık, diyetisyen danışmanlığı gibi hizmetler ekleyerek hamilelik sürecinizi her açıdan verimli hale getirebilirsiniz.

Hamilelikte Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelikte dikkat edilmesi gereken yiyecekler hem anne adayı hem de bebek açısından oldukça önemlidir. Bu süreçte anne adayının 9 ile 12 kilo arasında kilo alması normal kabul edilir. Eğer anne adayı çok zayıf ise 17 kiloya kadar alabilir. Beslenme düzeninde protein kaynağı olması sebebiyle mutlaka balığa yer verilmelidir. Yapılan araştırmalara göre haftada 340 gramdan fazla deniz ürünü tüketmek gebelik açısından olumlu etkilere sahiptir. Özellikle ton balığı, uskumru, kılıç balığı, orkinos oldukça faydalıdır.

Gebelik boyunca anne adayı bol su içmeli, lifli gıdalar tüketmeli, sebze ağırlıklı beslenmeli, kahvaltıda sütle yulaf ezmesi yemeli, artan protein ihtiyacını karşılamak için protein yönünden zengin besinlere ağırlık verilmelidir. Anne karnındaki bebeğin sağlıklı gelişimi için C, A, B12 vitaminleri ile folik asit beslenme programına dahil edilmelidir.

Hamilelik ve Doğum Sigortası
Hamilelik ve Doğum Sigortası

Hamilelik ve Doğum Sigortası

Doğum ve hamilelik dönemi masraflarınızı minimum düzeyde tutmak, alacağınız sağlık hizmetlerinin kalite düzeyini artırmak istediğinizde doğum sigortası sizin için avantajlı olacaktır. Gebelik komplikasyonları, tahliller, muayeneler, rutin kontroller, normal ve sezaryen doğum masrafları gibi pek çok hizmeti sağlık sigortanızla karşılayabilirsiniz. Sigortanız kapsamında hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili uzmanlardan bilgi alabilirsiniz. Kendi içerisinde farklı türlere sahip olan bu sigortalar için Demir Sağlık ile iletişime geçebilir, size özel teminatlardan ve uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Doğum Sigortası ve Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir