Gebelik Testi Marka ve Fiyatları
Gebelik Testi Marka ve Fiyatları

Gebelik Testi Marka ve Fiyatları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamile olduğunuzu öğrenmenin en kesin yolu hastanelerde yaptıracağınız kan ve idrar testleri olacaktır. Kan testi, idrar testine göre döllenmeden daha az bir zamanda sonuç verir. Hamile olup olmadığınız öğrenmenin başka yolu evde yapacağınız gebelik testleridir. Bu testlerin birçoğu adetinizin gecikmesinden bir gün sonrasından itibaren %95-%99 aralığında doğru sonuçlar verdiğini iddia eder. Fakat, farklı gebelik testleri değişen adet gecikme sürelerinde, farklı doğruluk oranı veriyor. En bilindik gebelik testi marka ve fiyatları konusunu sizler için araştırdık.

Kadınların en sık kullandığı gebelik testi marka ve fiyatları;

Miratech Gebelik Testi

Gebelik Testi Marka ve Fiyatları

Bu test, idrardaki hCG hormonunun yoğunluğuna bağlı olarak hamileliğin oluşup oluşmadığını ölçen erken gebelik testidir. Miratech ürünleri de diğer ürünler gibi tek kullanımlıktır. Kaset tarzı ve kalem tarzında seçenekleri vardır. Kaset tarzı, bir kaba koyduğunuz idrarınızdan damlalıkla örnek alınarak uygulanırken; kalem tarzında akan idrara veya kap içindeki idrarınıza testi daldırarak uygulanabiliyor. Uygulamadan 5 dakika sonra göstergedeki çizgiler sonucu verecektir. Kaset tarzı testler, kalem tarz testlere göre daha uygun fiyatlıdır. Perakende ve internette fiyatları satın alacağınız mağazaya göre değişse de genellikle 8-25 TL arasında bir fiyatı vardır.

Oncomed Gebelik Testi

Gebelik Testi Marka ve Fiyatları

Adetinizin geciktiği tarihten itibaren güvenle kullanabilirsiniz. İdrarda olan gebelik hormonunun yoğunluğuna duyarlı olarak çalışıyor. Kullanması kolay plastik bir çubuk görünümündedir. Testi akan idrarda veya bir kaba aldığınız idrarda 5 saniye boyunca bekletin. 5 dakika bekledikten sonra sonuç testte belirecektir. Alacağınız mağazaya göre farklılık gösterse de genel olarak ürünün fiyatı, 8-20 TL arasında değişiyor.

Fortune Gebelik Testi

Fortune Gebelik Testi

Kaset tipi olan bu gebelik testini evde kullanmak oldukça kolaydır. Ürün kaset tarzında olduğu için bir kapta topladığınız idrarla ölçüm yapmaya olan sağlar. Kaptan damlalık yardımıyla alacağınız idrarı, ürünün damlatma alanına damlatarak testi yapabilirsiniz. 5 dakika bekledikten sonra çizgilerin çift veya tek olması durumunuz hakkında bilgi verecektir. Ürünün fiyatı 7-20 TL arasında değişmektedir.

Al Bi Gebelik Testi

Al Bi

Güvenirliliği %99 olan testlerden Al Bi evde kullanmaya uygundur. Ürünün paketinde test çubuğu ve damlalık vardır. Bir kap içerisinde topladığınız idrardan damlalıkla aldığınız örneği testin üzerindeki ilgili bölgeye damlatıp 5 dakika bekleyin. Oluşan çizgiler gebelik durumunuz hakkında bilgi verecektir. Diğer testlere oranla hesaplı olan bu gebelik testinin fiyatı alacağınız yere göre değişse de 2-16 TL arasında farklılık gösteriyor.

Laboquick Gebelik Testi

Laboquick

Bu test, döllenmenin gerçekleşmesinden 5-10 gün arasında sonuç verebilir. Güvenirliği %99 oranındadır. Kaset tarzı bir ürün olduğu için paketin içinde damlalık vardır. Bir kapta topladığınız idrardan 4-5 damla alıp testin üzerindeki ilgili alana damlattıktan 5 dakika sonra sonuç verecektir.  Diğer testlerde olduğu gibi tek çizgi negatif, çift çizgi pozitif anlamına gelir. Fiyatı alacağınız yere göre değişse de 5-20 TL arasında farklılık göstermektedir.

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]
Gebelik Testi Marka ve Fiyatları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.