Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları  
Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları  

Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları  

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bebek odasında çiçek bulundurmak ve zararları anneler tarafından oldukça merak edilmektedir. Bilindiği gibi bitkiler geceleri karbondioksit salgılarlar bu yüzden de anneler bu durumun bebekleri için olumsuz etkiler doğurabileceğinden şüphelenirler. Bu yüzden de bebeklerinin odalarına bitki koyma konusunda tereddüt yaşarlar. Fakat bitkilerin solunum konusunda sıkıntı çıkardığına dair kanıtlanmış bir etki henüz gösterilmemiştir. 

Bitkiler, bulundukları odaya güzel bir görüntü vermesinin yanında ortamdaki oksijen oranında ciddi oranda yükseltirler. Ayrıca bitkiler aldıkları suyun yaklaşık %97’sini geri bıraktıkları için doğal bir nemlendirici olma özelliğini de taşımaktadırlar. Bu harika özelliklere sahip olan bitkiler yalnızca salonunuzda değil aynı zamanda bebeğinizin odasında da kendilerine yer bulmalıdır. 

Bebek Odasına Koyulabilecek Çiçekler 

Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları  
Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları

Bebeklerin odasında bitkilerin zararlı olduğu yönünde herhangi bir kanıtlanmış çalışma yoktur. Bundan dolayı bebeğinizin odasına bitki koymak istiyorsanız fakat hangi çiçeği seçeceğinize karar veremiyorsanız öncelikle toksik olmayan ve havayı temizlemeye yardımcı olan çiçeklerin ne olduğunu öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Ardından bu bitki türleri arasından bir ya da iki tanesini bebeğinizin odasına koyabilirsiniz. Çok fazla bitki koyamamak daha iyi olacaktır. 

Karar vermenize ve bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için bebek odasına uygun olan bazı bitkilerden ve özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Fittonia 

Fittonia, toksik olmayan ve çiçeksiz bir bitkidir. Bu yüzden polen açısında da oldukça rahat etmenizi sağlayacaktır. Pembe, kırmızı ve sarı renk yaprakları olan bu bitki türünü bebeğinizin odası ile oldukça güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. 

Kurdele Çiçeği 

Kurdele Çiçeği, havadaki karbonmonoksiti temizleme konusunda oldukça başarılıdır. Doğrudan güneş alan bir yere koyduğunuzda bebeğinizin odasını hem temizleyebilir hem de iç açıcı görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Dua Çiçeği 

Bebeğinizin odasına toksik olmayan ve çiçekli bir bitki koymak istiyorsanız Dua Çiçeği tam size göre. Sanatsal bir görünüme sahip olan bu bitki muhteşem renkleri ile bebek odasına harika bir görüntü katacaktır. 

Yelken Çiçeği 

Barış Çiçeği olarak da bilinen bu bitki, oldukça zarif ve estetik görünüme sahiptir. Beyaz çiçeği ile bebeğinizin odasına huzurlu bir ortam verebilir. Üstelik Yelken Çiçeği havayı temizleme özelliğine sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen bitkilerin başında gelmektedir. 

Paşa Kılıcı 

Yılan bitkisi olarak da adlandırılan Paşa Kılıcı tamamen doğal bir hava temizleyicidir. Özenli bir bakım istemeyen bitki uzun günler sulanmasa dahi solmaz ve güneş istemez. Kolay bakımı ve sahip olduğu sağlıklı özellikleri ile en çok tercih edilen bitkiler arasındadır. 

Her şeye rağmen bebeğinizin odasına çiçek koymadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın. Bebeğinizin çiçek alerjisi olup olmadığını öğrenmek ve hangi çiçeklerin tercih edilmesi konusunda fikir almak daha doğru olacaktır. 

 

Lütfen Oylayın
[Total: 0 Average: 0]

Bebek Odasında Çiçek Bulundurmak ve Zararları  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir